به جاده‌های سبز خوش آمدید...

چند جاذبه ای که حتما باید در کامبوج ببینید

چند جاذبه ای که حتما باید در کامبوج ببینید

کامبوج از جمله کشورهای شرق آسیاست که طبیعتا نام آن را کمتر از سایر کشورهای آسیایی معروف آن منطقه شنیده اید. پنوم پن نام پایتخت این کشور است و زبان رسمی آن خِمِر نام دارد؛ البته لازم بذکر است که برخی از کامبوجی ها فرانسوی هم می توانند صحبت کنند! کامبوج با کشورهای ویتنام، تایلند و لائوس مرز مشترک دارد و خود نیز پوشیده از جنگل ها و مراتع سرسبز است.

کامبوج
کامبوج

کامبوج سال‌ها تحت استعمار فرانسه قرار داشت و بعدها نیز به زیر سلطه امپراطوری قدرتمند ژاپن رفت و در نهایت در سال ۱۹۵۳ میلادی توانست استقلال خود را پیدا کند.

کامبوج به لحاظ موقعیت جغرافیایی ایده آلی که دارد، دارای مناظری بسیار دیدنی و خیره کننده همراه با جاذبه های تاریخی و تماشایی است که باعث شده گردشگری در این کشور رواج داشته باشد و به همین سبب این کشور در حوزه صنعت توریسم از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است. بد نیست شما را با چند جاذبه ای که حتما باید در کامبوج ببینید، آشنا کنیم؛ با جاده های سبز همراه باشید.

سیهانوکویل، شهری با ساحلی معروف و دیدنی

طبیعتا به لحاظ منطقه آب و هوایی، یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی کامبوج سواحل آن هستند. سیهانوکویل(Sihanoukville) که برگرفته از نام یک پادشاه می باشد، در بین همه سواحل این کشور محبوب ترین است. سیهانوکویل مکانی است که در آن کشور آمریکا آخرین نبرد خود را در جنگ معروف ویتنام به انجام رساند. این شهر دارای سواحل شنی و سنگی بسیار زیبایی می باشد و غواصی از محبوب ترین تفریحات در برخی از جزایر دور از این ساحل است.

بایون، معبدی که باید دید

بایون نام یکی از معروف ترین عبادت گاه های کامبوج با تزییناتی غنی و باشکوه است که در اواخر قرن دوازدهم و اوایل قرن سیزدهم میلادی بعنوان معبد رسمی پادشاه بودایی ماهایانا ساخته شد.

بایون
بایون

گفتنی است معبد بایون دارای بیش از ۲۰۰ چهره بزرگ سنگی می باشد که همگی در یک جهت قرار گرفته اند. شمار زیادی از مردم بر این باورند که این سنگ نگاره ها پرتره ای از شاه جایاوارمان هفتم و یا ترکیبی از وی و بوداست. لازم بذکر است که بایون تنها معبد انگکور محسوب می شود که در ابتدا بعنوان یک حرم مهایانه بودایی اختصاص داده شده به بودا ساخته شده بود.

تیول اسلنگ، وحشتناک ترین جاذبه کامبوج

اما می رسیم به یکی از مکان هایی که شاید خیلی ها دوست نداشته باشند از آن بازدید کنند ولی ما به شما توصیه می کنیم حتما سری به آن بزنید. موزه نسل‌کُشی تیول اسلنگ موزه‌ای واقع شده در پایتخت کامبوج است که در گذشته یک دبیرستان با پنج ساختمان مجزا بود اما در دوران رژیم خِمِرهای سُرخ، به زندانی مخوف به نام “اس-۲۱” تغییر پیدا کرد.

این زندان که حالا یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کامبوج است، تنها یکی از ۱۵۰ زندان تحت کنترل خمرهای سُرخ بود که حدود ۱۴ هزار زندانی سیاسی در این زندان ها اعدام شدند.

ایستگاه تپه بکور

این ایستگاه در نزدیکی کامپوت بوسیله فرانسوی ها در سال ۱۹۲۰ میلادی ساخته شد و بعنوان اقامتگاهی گرمسیری در پنوم پن مورد استفاده قرار می گرفت. این مکان دو بار متروکه شده است که نخستین بار در دهه ۱۹۴۰ و دومین بار در دهه ۱۹۷۰ میلادی این اتفاق برای آن افتاده است.

ایستگاه تپه بکور
ایستگاه تپه بکور

در حال حاضر این بنا احساس وهم آوری را به بازدیدکنندگان منتقل می کند که طبیعتا باب میل هر گردشگر و توریستی نیست! بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که از سال ۲۰۰۸ این بنا بدلیل بازسازی و مرمت بطور رسمی بسته شده است و شما به تنهایی نمی توانید از آن بازدید کنید مگر با برخی از تورهای مسافرتی.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.