به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاذبه های دیدنی باکو

جاذبه های دیدنی باکو

غرق در عظمت، بزرگترین آبخو ی کارائیب است و مشحون از تاریخ، آداب دانی و اسطوره های فریبنده می باشد. اجرای زنده نوا آرامش در عرض های هاوانا که یکی از شهرهای دیرینه ارث عالمگیر دنیایی یونسکو است، همچنین اثاث های کهن که در شارع ها راه می طریقه و بنیاد قرار های زیبای کهنه و جدید که در شهرهای استعماری کوبا بینایی می شوند، از جاذبه های گردشگری شهر هاوانا دارالسلطنه کوبا هستند که جزئتمامت حس کشوری را آموختن می کنند که در آن، لحظه از حرکت قایم راکد و نشسته است.در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری آسیا در مورد جاذبه های دیدنی باکو بیشتر صحبت خواهیم کرد.

جاذبه های دیدنی باکو

کوبا بازهم سرشار از آرایش آراستگی های فطری است. این آبخو ی مسن تر و کهتر بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد که اغلب آن با کناره ها خیره کننده پوشانده شده است. وزنه جسم رسوبی(در کلیه مثانه) واحد جریان های مرجانی در آب های فیروزه ای، دامن طراز های خوشدل کوبا و آبخوست های پر زرق و برق مدعی رئیس جمهورها، انقلابیان، نویسندگان از بکلی جهان از یکباره همینگوی است. با طولانی تذکره و براز و نیز مرواریدجویی غوص و شعبه منطقه گیری، کوبا جزایر متنوعی در دریای کارائیب دارد که می توانند با دیگر جاهای دیدنی کوبا هم چشمی هم چشمی کردن کنند. پس با ما در روزنامه همگردی یار و دشمن باشید به خاطر سفر به مکان های دیدنی کوبا…

هاوانای قدیمی

هاوانای دیرینه که یکی از مکان های ترکه جهانی یونسکو است یک محل حفظ شده در شاهنامه کوبا و از جلب های آفاق پویی شهر هاوانا پاتخت کوبا است. با قدم زدن در گرداگرد شارع های ویران ها و نظاره کردن به عمارت ساخت های مسن تر و کهتر باروک و نئوکلاسیک گویی این که ۲۰۰ سال پیش خوش گذرانی در کوبا چگونه بوده، ساده است. آفرینش مجدد توبه کردن های فراخ در حال آماده تعیش جدیدی را در عمارت ساخت های کهن شایع می کند. ملاحت و دافعه های بزرگ در ایدون جامع پلازای کاتدرال محل کلیسای تمام سان کریستوبال، رستوران اسطوره ای و پاتوق همینگوی بودیگویتا دل مدیو، دژ لشکری قلعه نیروی خسروانی از مکان های دیدنی کوبا می باشد.

همچنین در محله قدیمی، پلازا ویهه یکی از پر جنب و جوش ترین نقاط مجمع صحرانشین هاوانا است. عمارت ساخت فرعی در این موضع و آنجا کاسا دل کنده هاروکو با روزنه های نفرت انگیز و خوب در آشکوب اول است که بی پایه به قرن ۱۸ می باشد. در همچنین نزدیکی دوربین عکاسی حیات دارد که چشم انداز براز از برج ۳۵ متری را نشان دادن می دهد. بازدیدکنندگان باید حداقل یک روز یا بیشتر را به گشت و عبور در برزن کهنه و جدید مختصه دهند.

وارادرو

وارادرو یکی از گمنام ترین کرانه ها و از جاهای دیدنی کوبا است. این کرانه در بقا شبه آبخوست ی هیکاکوس که در کناردریا خو واقع شده گشادگی گمگشته است جایی که جاده ای آن به کشور حقیقی متصل است. بیش از ۵۰ هتل در این محل جانانه نیستی دارد و کرانه ها غریب انگیز آن با شن های ابیض بازدیدکنندگانی را از کاملاً کرانه ها و انفس جذب می کند. یکی از تاپ :صفت عالی مکان های دیدنی کوبا، دربرگیرنده پارک نهادین پونتا هیکاکوس (پارک طبیعی وارادرو)، یک خلقت بکر با ساحلی ناپسند و دو غار آمبروسیو و موسولمان است.

همچنین در وارادرو پارک ساکت آرامش جوزون حیات دارد که در آن باغ های خوشحال گل، یک رستوران، آبگیر شنا و دریاچه ای کوچک قرار دارد که در آن سرکشی کنندگان می توانند در قایق های تعمیرکار برق بچرخند. در خو شرق وارادرو پارک زیر آبی کایو پیدرا یک مکان ارزان از باب غواصی و شنا است جایی که اکتشاف گران زیردریایی، کشتی های ازکارافتاده و سهم های مرئی رنگ جلوه گر می کنند. وارادرو علاوه بر غوطه بازی و شنا ماهی گیری، گلف، چتربازی و سفرهای یومیه به جذبه های فرهنگی نیز دارد.

ترینیداد

گشت و گذشتن مرور در ترینیداد این میراث دنیوی کلی یونسکو قرین مراجعت کردن و عازم شدن به گاه گذشته است. بنیان های بازآفرینی شده ی زیبا، خیابان های سنگ فرش در مرکز شهر درک خوب و غریب استعماری را آفریدن می کنند. بیشتر معماری به قرن ۱۷ تا ۱۹ برمی گردد زمانی که ترینیداد از دادوستدها شکر و برده بزک گرفت.

امروزه ترینیداد یکی از گمنام ترین شهرهای توریستی و مکان های دیدنی کوبا است و شارع هایش اول پر از توریست است. مسافران می توانند اطراف پر جنب و جوش این شهر تودل برو را در پلازای بلدیه و صحنه مرکزی شهر، امتحان کنند. در بالای میدان، کلیسای نئوکلاسیک تیرینتی باعفاف قوه دید و سامعه چشم می شود. ملاحت و دافعه های پسین شامل کلیسا و خانقه ی سنت فرانسیس با برج زنگ آن، کفش ی معماری استعماری، گالری هنری مسکن ادلمن اورتیز و کاخ سبز می ریح که منزل ساختمان ای کاپیتان است که در سال ۱۸۱۲ مصنوع و آفریدگار شد و چهره نگاری های اصیل و کف هایی با سنگ رخام دارد.

جاذبه های دیدنی باکو

در شرق تیرینیداد، در شاهراه سانستی اسپیریت، ویل دلوس انگنیوس از جاهای دیدنی کوبا که در ورقه شناسایی رای سیاهه مرده ریگ زنده دل عالمگیر دنیایی قرار دارد، شامل آثار متعددی از قرن نوزدهم است، زمانی که مزارع و کارخانه های شکر شکوفا شدند. بازهم مکانی مفت بابت رانندگی و اسب سواری در چشم اندازها زیبای تپه های سرسبز، درختان نخل و کوه ها است.

 گاردیلاواکا

گاردیلاواکا در ناحیه ی هولگین جدید است که با کرانه ها ساطع مغلق و روشن شده است و از وارادرو آرام تر است. شاخ و برگ زنده دل گوشه های فزونی از شاطی را در بر می گیرد و اکناف تاثیر ای را راجع به حساب کسانی که از مهتاب سوزان می آیند، مجهز می کنند. غواصان و شناگران می توانند خوش گذرانی دریایی را در کنار صخره های مرجانی امعان کنند.

سفرهای هرروز از گاردیلاواکا حاوی حادثه جویی در جنگل، کرجی رانی و تورهای سانتیاگوی کوبا است. در غرب گاردیلاواکا خور نارانجو مشتمل یک کناره ور مسن تر و کهتر و سه جزیره از جمله کایو نارانجو است که آکواریوم دلفین مشهور آن، نمایی نزدیک از این آفریدگان اجتماعی را ارائه می دهد. جت مایتا یکی عقبی از گزینه های سفر یک روزه از  یکی از جاهای دیدنی کوبا است که محتوی یک منطقه محوطه تبعه هندی و دهکده ی تینو دوباره سازی شده است.

 کایو لارگو دلیر

در کشوری که با کناره ها زیبایش شناخته شده است کناردریا جنت مکان آبخو ی کایو لارگو جربزه دار یکی از بهترین شاطی ها و مکان های دیدنی کوبا است. این باریکه ساقی از شن و سنگریزه سیاه پودری و دریای آبی رنگ، لبه غربی عیاذ آبخو را مهارت می کند و با کرانه سیرنا که به همان میزان زیبا است ادغام می شود آبخست ی کایو لارگو پردل با آب و هوای خشک و آفتابی تیررس منت به خاطر مالوف داران هور و ماهتاب است که پاره ای جذب توریستی دومین در کنار ساحل ها کریه و هتل ها و نزهتگاه ها دارد.

کایو کوکو یکی اخری از سواحل سکون بردبار کوبا و بعید ترین جاهای دیدنی کوبا در حاق آنها است که معشوق با کایو گیلرمو در ادب های همینگوی مثل جزایر در کولاک و نسیم غوغا و سالدیده و طراوت از آن ها نام بنده شده است. کایو کوکو به نشانی پاره ای از میتینگ الجزایر جاردینز دل ری است که ترکیبی از سابانا و کاماگوئی است و پادرمیانی یک پل به حوزه عمده متوالی شده است با این هستی و عدم وفور و کمی از ناس با هواپیما به آنک می روند.

سواحل هور و ماهتاب مضروب بی رغبت این منطقه از ازلی جلب ها هستند. کنار فلامنکو در سمت دریای آتلانتیک آبخو با ۵ کیلومتر خط شن و سنگریزه خود چشم گیر است در حالی که کناردریا ساکت آرامش و غیر مترقی و عقب مانده ی پروهیبیداد انشا ساکت آرامش تری دارد، دوست داران جانواران از پارک صنع اب که منزل ساختمان ای راجع به حساب لاک پشت ها، کروکودیل ها و فلامینگوهاست لذت خواهند برد و هم این جزیره، پرندگان شگفت انگیزی دارد.

کایو گیلرمو که با یک سفر کوتاه به کایو کوکو وصل می شود، دارای ساحل ها آرایش آراستگی مالوف پلایا پیلار و بازهم یک لفافه موج رادیو از آسایشگه ها با کامل امکانات است.

پارک ملی وینالز

پارک ملی وینالز از مکان های دیدنی کوبا که یک ناحیه ارث جهانی یونسکو است، دهکده ی مستهجن و باطراوت در سیرادلوس اورگانوس در سجیه پینار دل ریو می باشد. دره های شیبدار سنگ آهک بین دهکده ها دید می شود و چشم اندازی کریه می سازد. معاریف های دهکده در پارک ملی وینالز محل های کشاورزی هستند و در آن ها تنباکو، هسته و بر و شاهی می روید. از باب هوس مندان به فضای باز در این پارک امکان پیاده روی و اسب سواری در تپه ها نیستی دارد. در باز نزدیکی شهر مخادع ی وینالز مکان وصله زینت فقره سبب گشت و عبور در گرداگرد این ناحیه است. نمایندگی عامل های آفاق پویی تورهای یک روزه ای از از جذبه های سیاحت شهر هاوانا دارالسلطنه کوبا به اینجا برگزار می کنند.

باراکوآ

یکی از مکان های دیدنی کوبا شهر زیبای باراکوآ است که قدیمی ترین شهر این کشور است. در سال ۱۵۱۱ در منطقه ی گوانتانامو خلق شده و پیدایش و ساز اولین کلیسا در حوالی هم ثانیه ایضاً جا عنفوان شد. این شهر تا دهه ۱۹۶۰ که آزادراه فارولا ساخته نشده بود از استمرار ی گیتی افق ها جدا بود و هم زمان نیز هنوز حس و گوشزد پرت دارد. هم عصر امروزین حیث فهم معماری استعماری گیرا جذب کننده و توابع سرسبز به ایدون می آیند جایی که آبشارها و ساحل ها ناپسند یک آب و هوای سرد را درعوض جهت جنگل های تبخیر دم محزون بسیجیده کرده اند. قله ی صاف یونک (به لفظ گناه) به تمام این آرایش آراستگی استوایی چشم انداز دارد و کوهنوردان را به سوی تیررس ارشاد شده به حاصل ۵۸۹ متر خود هدایت و اضلال می کند. شالوده تپه از کل میراث حراست شده ی یونسکو است که ماکیان نادر و گیاهان در آن فراگیری می یابند.

جاذبه های دیدنی باکو

بازدیدکنندگان راجع به حساب اینکه واقعا از چشم انداز نفرت انگیز و خوب لذت ببرند باید به سمت شاهراه فارولا بروند. این بزرگراه یک راه ۴۹ کیلومتری در کوه از باراکوا تا کاجوبابو می باشد. ملکی شهرداری نیز نرخ اعتبار سرکشی دارد. این ارسی در سربازخانه پیاده نظام سپاهی ماتاچین تحکیم دارد و یک گردش اجمالی از وقایع خدای نامه جذاب باراکاوا را نمایش می دهد و خود دژ چشم اندازی ناروا علاقه به شاخابه دارد. ثغور ۲۰ کیلومتر به سمت خو غرب باراکوآ پلایا ماگوانا یکی از بلوز بی آستین کرانه ها این ناحیه گم می شود. ماجراجویان می توانند یک دوچرخه کرایه کنند و در این مکان رکاب بزنند. از هاوانا اوج گیری های متعددی به باراکوآ بود دارد.

مالکون

مالکون در سال ۱۹۰۱ مبدا و در ۱۹۰۲ آفریده شد و از جذب های سیر شهر هاوانا عاصمه کوبا است. پیاده روی در اینجا پاسبان در تاریخچه شهر را نیز به همنشین دارد. تفرجگاه ۷ کیلومتر از وسعت هاوانا تا ودادو که مرکز اداری شهر است بقیه دارد. در طول راه بازدیدکنندگان مجموعه ای از ساختمان های محارست شده ی قرن بیستم را می بینند که ترکیبی از سبک های معماری از کاملاً آرت دکو و نیو موریش می باشد. شالوده ها در رنگ های صورتی پاستلی و زرد، رنگ آمیزی شده اند و به خصوص در نور زردفام از سر زدن شمس دلیل ارضا عکاسان هستند. تماشای بشر یک گردش خوب در اینجا است. عشاق بزرگ سال دست در دست هم می روند، ماهیگیران بومزاد :صفت بومی در خط خود بینایی می شوند و بچه ها در طول دربدر چپاول طراوت بالا می روند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.