به جاده‌های سبز خوش آمدید...

۳ جاذبه تاریخی شگفت انگیز در گرجستان

گرجستان

یکی از کشورهای زیبای آسیا، یعنی گرجستان کشوری می باشد که در بخش شرقی دریای سیاه قرار دارد. گرجستان یکی از پرطرفدارترین کشورهای توریستی دنیاست و میلیون ها نفر سالانه به این کشور سفر می کنند.

گرجستان
گرجستان

اقلیم گرجستان، کوهستانی و پرباران می باشد. غالب مردم گرجستان را مسیحیان آن تشکیل می دهند و ۸۴ درصد آنان از نژاد گرجی دارند و به زبان گرجی سخن می‌گویند. این زبان خط ویژه خود را دارد.

با جاده های سبز همراه باشید تا با ۳ جاذبه تاریخی گرجستان در این کشور آشنا شویم:

ناریکالا (نارین قلعه) در تفلیس

یکی از جاذبه های دیدنی تفلیس، ارگ نارین قلعه در تپه کالا در محله تفلیس قدیم قرار گرفته است که گرجی ها به آن «ناریکالا» می گویند. این بنا به احتمال زیاد در سده چهارم میلادی توسط ایرانی ها ساخته شده که نام قدیم آن «شوریس تسیخه» بوده است.

ناریکالا یا همان نارین قلعه، یکی از اصلی ترین مقاصدی که در تور گرجستان از آن بازدید می شود؛ بهترین و با اهمیت ترین قرارگاه پدافندی پایتخت گرجستان می باشد و همه فرمانروایان در این محل به جمع می شده اند و مقر بسیار امنیتی و مهمی بوده است.

نوز میان برخی از تاریخ‌نویسان در ساخت این قلعه کشمکش است چرا که برخی معتقدند این قلعه شبیه به آتشکده‌های دوره‌ ساسانی است و بی‌گمان مربوط به آن دوره است و برخی دیگر این قلعه را مربوط به دوران امویان می‌دانند.

محله حمام های قدیمی در گرجستان

به رودخانه کورا که از سمت راست نزدیک بشوید می رسید به محله حمام های قدیمی در گرجستان که در آن می توانید از انواع چشمه های آب آن استفاده کنید. این حمام ها یکی از جاذبه های تاریخی پرطرفدار گرجستان هستند.

محله حمام های قدیمی گرجستان
محله حمام های قدیمی گرجستان

موزه استالین

موزه استالین
موزه استالین

موزه استالین، که در شهر گوری زادگاه استالین بنا گردیده است و در آن، عکس ها مکاتبات و اسناد مربوط به آن دوران، خانه زادگاه و زندگی استالین تا ۴ سالگیش و جالب ترین آن که قطار مخصوص وی می باشد. اگر از این موزه در گرجستان بازدید کنید قطعا راهنمایی مفیدی برای آشنایی با قرن بیستم می شوید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.