به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاذبه های گردشگری بی‌نظیر پاناما

جاذبه های گردشگری بی‌نظیر پاناما

پاناما کشوری است فوق العاده زیبا در آمریکای مرکزی که همواره جزء زیباترین کشورهای این منطقه بوده است. برخی از جاذبه های این کشور به قدری زیبا و تماشایی هستند که هر گردشگری را مجذوب خود می کنند. ما در مقاله ای که امروز در جاده های سبز برای شما آماده کرده ایم، قصد داریم به معرفی جاذبه های گردشگری بی‌نظیر پاناما بپردازیم؛ ما را تا پایان همراهی کنید.

جاذبه های گردشگری بی‌نظیر پاناما

پاناما در آمریکای مرکزی قرار دارد. آب و هوای این کشور، گرم است و فصل‌های بارانی گرم و مرطوبی دارد که بین ماه‌های مه تا ژانویه است. یک فصل کوتاه خشک هم در پاناما هستی و عدم دارد که از ژانویه تا مه طول می‌کشد. به دلیل نزدیکی پاناما به خط استوا، آب و هوای این کشور گرم است حتی در مناطق کوهستانی. یقیناً آب و هوای شهرهای متنوع این کشور با هم متفاوت است و از دو اقیانوس متنوع تاثیر می‌پذیرد.

پاناما از منابع اصلی درآمد ارز بیرونی است سطح تعیش در پاناما به نسبت کشورهای همسایه بالاتر است ، هر چند بحران سیاسی ۱۹۸۹ به میانه روی و اسراف لطمه زد؛ کالاهای صادراتی عمده شامل موز و میگو و چوب ماهون است. برپایه آمار سنه پایه ۱۹۹۹ فراورده هان عمدهٔ پاناما عبارتند از: نیشکر، برنج، موز سبز، ذرت، پرتقال، قهوه و توتون. همچنین مهم ترین صنایع آن، برج غذایی، فراورده هلا نفتی، نوشیدنی، آجر و کاشی هستند.

جاذبه های گردشگری بی‌نظیر پاناما

Casco Viejo، زیبا و تاریخی

این منطقه‌ی تاریخی خارج از پاناما سیتی قرار دارد و قدیمی‌ترین شهر آمریکاست. امروزه، خیابان‌های این واحه با آجرهای قرمز رنگ، میزبان کافه‌ها، رستوران‌ها و مراکز توریستی فراوان است. معماری اسپانیایی این منطقه، جلوه‌ای تاریخی و قبیح به آن داده است. در زاد ۱۹۹۸، اهمیت تاریخی و فرهنگی این واحه باعث شد که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد. بدون شک Casco Viejo را باید بعنوان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری آمریکا معرفی کرد.

آتش فشان بارو

آتش‌فشان برج تنها آتش‌فشان پاناما و مرتفع‌ترین نقطه در این کشور است. ارتفاع این کوه آتش‌فشان به  ۳۴۷۴ متر می‌رسد. در دامنه‌های کم ارتفاع‌تر این کوه، مزارع قهوه حیات دارد و دامنه‌های مرتفع‌تر آن بخشی از پارک ملی آتش‌فشان بارو است. در بازدید از این منطقه حتما دوربین خود را همراه ببرید؛ جنگل‌های این ناحیه محل تعیش درازدامن درخشان (Resplendent Quetzal) یکی از زیباترین پرندگان دنیا است. تورهای پیاده‌گردی همراه با قدوه برای گشت و گذار در این منطقه هستی و عدم دارد.

جاذبه های گردشگری بی‌نظیر پاناما

سواحل زیبای Pedasi

این روستا کوچک در ساحل اقیانوس آرام قرار دارد و حدود پنج ساعت تا واحه پاناما فاصله دارد. این عمارت مقصدی دوست و پرطرفدار برای موج‌سواری است. با نیستی اینکه این آبادانی در سال‌های اخیر به یک تیر عالی برای مهاجران تبدیل شده اما هنوز هم نسبتا دور از دسترس و بکر است و گردشگران کمی از آن بازدید می‌کنند. از آنجایی که تعداد توریست‌های این عمارت کم است، سواحل آن خلوت هستند و علاوه بر شنا و آبتنی می‌توانید ماهیگیری را هم در آین ولایت تجربه کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.