به جاده‌های سبز خوش آمدید...

تفریحات ناب مکزیک

تفریحات ناب مکزیک

مکزیک کشوری است شاد که تفریحات بخصوص آن همواره نه تنها برای خود مکزیکی ها بلکه حتی تماشای آن نیز برای مردم سایر کشورها نیز جذابیت داشته است. در مقالات قبلی برخی از جاذبه های گردشگری مکزیک را به شما معرفی کردیم، جاذبه هایی که دیدن هر یک از آنها قطعا برای شما هم جالب توجه خواهد بود.

تفریحات ناب مکزیک
تفریحات ناب مکزیک

در این مقاله ما قصد داریم تفریحاتی را به شما معرفی کنیم که در صورت سفر به مکزیک حتما باید آنها را تجربه کنید؛ البته باید بگوییم خیلی از این تفریحات در قالب همان بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور انجام می شود. با جاده های سبز همراه باشید.

ماریتا، ساحل مخفی مکزیک

ماریتا ساحلی است که شکل عجیب آن برای هر گردشگری بسیار عجیب خواهد بود! همان طور که در تصاویر می توانید ببینید شبیه به گودالی بزرگ است که داخلش پوشیده از شن های طلایی رنگ، آب زلال اقیانوس آرام و ماهی های رنگارنگ و متنوع است.

ساحل ماریتا
ساحل ماریتا

ساحل یا غار مخفی ماریتا از سطح آب ها حدودا ۱.۸۲ متر ارتفاع دارد و بعبارتی اگر داخل این ساحل مخفی شوید، سقف گنبدی شکلش ۱.۸۲ متر با شما فاصله خواهد داشت. بد نیست این نکته را هم بدانید که این ساحل تماشایی زیباترین اثری است که بمب ها و سلاح های کشتار جمعی می توانستند بوجود بیاورند که حاصل تلاش های نظامی خود مکزیکی هاست!

ساحل ماریتا
ساحل ماریتا

آب تنی در چنین ساحلی مطمئنا یکی از تفریحات ناب مکزیک برای شما خواهد بود.

پلایا دل کارمن

پلایا دل کارمن نام شهری است که در ایالت کوینتانارو و در امتداد دریای معروف کارائیب واقع شده است. این مکان به سبب موقعیت جغرافیایی بی نظیرش همیشه مقصد مسابقات گلف تور PGA و محلی برای ساخت مجموعه های مختلف تلویزیونی بوده است که باعث شده گردشگران زیادی را در مکزیک به سوی خود بکشاند.

شما می توانید برای تفریح در این شهر مهمان کشتی‌های کروز باشید و دسترسی آسانی هم قایق به کوزومل و صخره مرجانی آمریکای میانه داشته باشید که همه اینها برای شما سفری فراموش نشدنی را رقم خواهند زد.

در پلایا دل کارمن تفریج کنید، به تماشای مسابقات گلف بروید و از تک تک لحظات‌تان خاطره جمع کنید.

تماشای تئاتر در پالاسیو د بالاس

اگر علاقه مند به تئاتر هستید حتما سری هم به پالاسیو د بالاس بزنید که به طور حتم مهم‌ترین تئاتر کشور مکزیک است. در این مرکز تئاتر می توانید از هنر نو و هنر دکو که به شکل پیچیده ای آن را تزئین کرده‌اند، نهایت لذت را ببرید. همچنین تعداد زیادی نقاشی دیواری که بوسیله نقاشان بدنامی(!) همچون دیگو ریورا و دیوید آلفارو سی که‌ایروس کشیده شده است، در این تئاتر قابل مشاهده است.

تئاتر در پالاسیو د بالاس
تئاتر در پالاسیو د بالاس

نکته جذاب تر در خصوص این بنا این است که ورود به آن رایگان است و از انجا که همواره میزبان باله های مردمی مکزیک بوده است، مطمئنا خرید بلیط و تماشای نمایش‌هایش ارزش زیادی را خواهد داشت.

خودتان را به یک عروسی دعوت کنید!

احتمالا در فیلم های آمریکایی-مکزیکی هم دیده اید که معمولا جشن ها و عروسی ها مکزیکی ها همراه با آداب و رسوم خاصی برگزار می شود. در این کشور رسم است که برای مراسم ازدواج، افرادی بعنوان پدر و مادر خوانده انتخاب شده و کلیه مسئولیت های اداره مراسم عروسی را برعهده می‌گیرند. این افراد در حقیقت حامیان عروس و داماد جوان در ابتدای زندگی‌شان هستند و هدایایی همچون کتاب مقدس و تسبیح که از لحاظ معنوی ارزش زیادی برای زوج‌های جوان دارد را به آنها اعطا می کنند.

ریسمان های عشق در عروسی های مکزیک
ریسمان های عشق در عروسی های مکزیک

همچنین باید خاطر نشان کنیم که از دیگر آداب رایج در عروسی‌های کشور مکزیک مرسوم است که حامیان عروس و داماد با بستن ریسمانی هایی به گردن عروس و داماد برای پایدار ماندن ابدی عشق این زوج ها دعا می‌کنند؛ این ریسمان ها در واقع نماد عشق هستند! عروس و داماد نیز باید این ریسمان ها را تا انتهای مراسم بر گردن خود تحمل کنند! اگر می توانید با کسب اجازه از برگزارکنندگان مراسم در یکی از عروسی های مکزیکی شرکت کنید؛ مطمئنا به شما حسابی خوش خواهد گذشت.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.