به جاده‌های سبز خوش آمدید...

جاهای دیدنی مکزیکو سیتی

جاهای دیدنی مکزیکو سیتی

مکزیک کشور رنگ ها و زیبایی ها است. سواحل عالی ، جنگل ها و کوه ها در کنار جاذبه های تاریخی دست ساز بشر آن را به یکی از برترین مقصد های گردشگری در جهان تبدیل نموده است.

مکزیکوسیتی توسط اسپانیایی ها به جای تنوکتیتلان در قرن ۱۶ میلادی بنا نهاده شد. این شهر به عنوان پایتخت ، نه تنها آثار تاریخی و طبیعی زیادی دارد بلکه در بین مهم ترین مرکز های تجاری و مالی آمریکای لاتین قرار گرفته است. درادامه به برخی از جاهای دیدنی مکزیکو سیتی اشاره می نماییم.

جاهای دیدنی مکزیکو سیتی
جاهای دیدنی مکزیکو سیتی
  • موزه سمیه: در این موزه بیش از ۶۰ هزار اثر هنری مکزیکی و اروپایی که توسط میلیارد مکزیکی به نام کارلوس اسلیم جمع آوری شده اند را می توان دید. وی به یاد بود همسرش ، سمیه جمایل ، این بنا را برپا و به این نام نام گذاری نمود. مجسمه هایی از هنرمندان معروف هم در آن جا نگه داری می شوند. مجسمه مرد متفکر اثر آگوست رودن ، مجسمه نوازنده ترومپت اثر سالوادور دالی و آثاری از هنرمندانی چون پل سزان ، کلود مونه و لئوناردو داوینچی از جمله این مجسمه های با شکوه اند.
  • موزه فریدا کالو: یک خانه تاریخی با دیوار های کبالت آبی رنگ به همراه گالری هنری از زندگی فریدا کالو ، هنرمند مکزیکی که در منطقه کولونیا دل کارمن قرار گرفته و در بین گردشگران با نام خانه آبی شناخته می شود. این موزه یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری مکزیک محسوب می شود.

    جاهای دیدنی مکزیکو سیتی
    جاهای دیدنی مکزیکو سیتی
  • خانه حلزونی: جاویر سنوسیان خالق این شاهکار مکزیکی است که همیشه سعی در حفظ هارمونی طبیعی در آثار خود دارد. این اثر که در سال ۲۰۰۶ ایجاد شد ، در واقع خانه ای معمولی متعلق به یک خانواده بود که با دعوت از جاویر سعی در تغییر خانه خود داشتند. از بیرون یک صدف حلزونی بزرگ را می بینید که رنگ آن نیز از صدف طبیعی الهام گرفته شده است. در داخل خانه منحنی ها ، پنجره های شیشه ای دایره ای و نورپردازی شما را در جای خود میخکوب می کند.
  • خوشیمیلکو منطقه ای در ۲۸ کیلو متری جنوب پایتخت ، با مجموعه ای از کانال ها و جزیره های مصنوعی که توسط آزتک ها و سازگار با محیط زیست ساخته شد ، گزینه مناسبی برای بازدید است.
  • ۵ معبد باقیمانده از دوران آزتک ها ، کلیسای جامع که بزرگ ترین کلیسا در جهان می باشد و کاخ هنر های زیبا از دیگر آثار زیبای موجود در این شهر اند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.