به جاده‌های سبز خوش آمدید...

۱۰ بهترین سواحل در مکزیک

پلایای شمالی

سفر به مکزیک به دلایل بسیاری انتخاب محبوبی است. مکزیک کشور ویرانه‌های بزرگ، فرهنگ، غذا، و به خصوص سواحل است. در واقع دوستداران ساحل معمولا درمی‌یابند که سواحل به تنهایی خود یک دلیل کافی برای بازدید از مکزیک هستند. خطهای ساحلى گسترده آن شامل خلیج مکزیک و دریای کارائیب در شرق و اقیانوس آرام در غرب است. بسته به منطقه‌ای از مکزیک که شما انتخاب کنید، سواحل و آب در اطراف آن متفاوت خواهد بود. برخی از گونه‌های نهنگ‌ها، لاک پشت‌ها، و سایر حیوانات بزرگ نیز بین اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام در اطراف کشور متفاوت است. در اینجا اطلاعاتی درباره بهترین سواحل در مکزیک آمده است:

  1. اکومال

اکومال

این منطقه غواصی افسانه‌ای در نزدیکی ساحل کارمن، یک صخره با ۲۰ تا ۳۰۰ فوت امتداد دریایی دارد و مناظری برای همه سطوح مختلف شناگران را ارائه می‌دهد. لاک پشت‌ها، ماهی گرمسیری و موارد بیشتر مناظر مشترکی در اینجا هستند، و آب حتی برای غواصان جوان ایمن و به اندازه کافی آرام برای لذت بردن است. برای کسانی که به غواصی علاقه‌مند نیستند، شن سفید و آب بدون موج وجود دارد، بنابرین برای شنا و همچنین استراحت دوست داشتنی است.

  1. باهیا بالاندرا

باهیا بالاندرا

این ساحل خانوادگی برتر در منطقه باخا از لاپاز قرار دارد. شاید بیشتر برای فرمبندی صخره‌های آن که به نام صخره الماس شناخته شده اند، مشهور شده باشد، باهیا بالاندرا (Bahia Balandra) ترکیبی از شن و وزش باد زیبا و صخره های فرسوده با آب است. تقریبا هر مسیری برای شنا امن است و این محل به اندازه کافی کم عمق است و آب های سرد اقیانوس آرام در اینجا گرم است. از آنجا که امکانات رفاهی کنار ساحل وجود ندارد، اغلب به اندازه دیگر سواحل محلی شلوغ نیست.

  1. پلایا دل کارمن

پلایا دل کارمن

ساحل اینجا برای کسانی که به دنبال آرامش هستند بسیار دوست داشتنی است، شن‌ها تمیز و آب آرام است. اگر چه اغلب این مکان توسط اروپایی‌ها شلوغ شده، در بسیاری از جهات پلایا دل کارمن هنوز هم شبیه به یک دهکده ماهیگیری آرام است مانند آنچه که قبلا بود. ترکیبی از استراحتگاه‌ها و هتل های بزرگ و کوچک، مهمانان کشتی‌های کروز و دسترسی آسان قایق به کوزومل و صخره مرجانی آمریکای میانه، این محل را مکانی محبوب برای سرمایه گذاری برای بنادر دیگر ساخته است، در حالی که هنوز هم می‌شود از بهترین آب مکزیکی، شن و مهمان نوازی لذت برد.

  1. زیپولیت

زیپولیت

زیپولیت (Zipolite) یک باقی مانده از روز هیپی است، این ساحل به عنوان یک مرکز عشق آزاد از دهه ۶۰ تا ۸۰ بود و به عنوان یک مقصد بزرگ پادفرهنگ شناخته می‌شد. این ساحل بد نامی را به عنوان یکی از چند ساحل برهنه مکزیک به دست آورد، اگر چه بیشتر حمام‌های آفتاب سرپوشیده باقی ماندند. امروزه ساحل دوستداران خورشید، مربی‌های گورو یوگا و موج‌سواران را در سطح بین المللی به خود جذب می‌کند. در حالی که هنوز هم تعداد زیادی مسافرخانه ارزان وجود دارد، تعدادی هتل‌های میانی و رستوران های درجه یک در غرب روستا پدید آمده‌اند. پرتگاه‌های سنگی در برابر معماری با کاشی قرمز منظره چشمگیری است، و موج‌های عظیم برای فعالیت های شدید آبی عالی است.

  1. ساحل پورتو بایارتا

ساحل پورتو بایارتا

این شهر تفریحگاهی کنار اقیانوس در امتداد یک رشته از سواحل واقع شده که می تواند تقریبا هر بازدید کننده‌ای را خشنود سازد. خلیج‌های کوچک حفاظت شده مقاصد غواصی بزرگی همراه با فرصت برای تماشای نهنگ و ماهیگیری در اعماق دریا هستند. این یکی از محبوب‌ترین شهرهای تفریحگاهی در مکزیک است، و خط ساحلی آن کاملا روشن و زیبا است. شهر یک ترکیبی جالب از مناطق تفریحگاهی بزرگ و زونا رومانتیکای مرکزی است، که در آن شهر قدیمی، مغازه های عجیب و جالب و هتل های کوچکتر قرار دارد. بخش عمده ای از معماری قدیم و جذابیت‌های شهرقدیمی در اینجا یافت می‌شود، در کناره‌ها مناطق تفریحگاهی جدیدتر و بزرگتر و “آبگیر گرینگو”، یک منطقه مسکونی با خانه‌های بزرگ متعلق به خارجی‌ها وجود دارد.

  1. پلایا لا روپا

پلایا لا روپا

“ساحل لباس” نام خود را هنگامی گرفته است که یک کشتی بادبانی اسپانیایی در آنجا غرق شد و بار آن از پارچه‌های رنگارنگ در طول این ساحل افتادند. امروزه پلایا لا روپا (Playa La Ropa) ساحل اصلی ورزش آبی برای اکستاپا است. پاراسیلینگ، جت اسکی و قایق دوبدنه همه برای اجاره در اینجا در دسترس هستند، و برای لذت بردن پس از یک گردش خوب در آب، تعداد زیادی رستوران در اینجا وجود دارد. از شنا کردن در رودخانه در انتهای ساحل خودداری می شود چرا که به عنوان محلی برای کروکودیل ها شناخته شده است.

  1. ساحل کانکون

ساحل کانکون

مقصد تعطیلات کانکون به خوبی برای سواحل مجلل و آب‌های فیروزه‌ای شناخته شده است. این نوار در امتداد ساحل خلیج مکزیک پر است از بسیاری از استراحتگاه‌های مختلف، رستوران‌ها و مغازه‌ها که مکان بسیار خوبی برای ماندن و لذت بردن می‌باشد. این ناحیه با همه‌ی استراحتگاه‌های نزدیک به هم در یک خط، با مایل‌ها شن و ماسه در اطراف آنها یادآور نوار وگاس است. دوجین ساحل در این نزدیکی برای با داشتن لاک پشت‌ها، تماشای نهنگ، غواصی و خیلی موارد بیشتر برای بازدید در اینجا وجود دارد.

  1. پلایا دل آمور

پلایا دل آمور

این ساحل در نقطه تلاقی بین دریای کورتز و اقیانوس آرام قرار گرفته است. پلایا دل آمور (ساحل عاشق) (Playa del Amor) ساحل دورافتاده دو طرفه یکی از معروف‌ترین سواحل در مکزیک است. ساحل به راحتی با قایق آبی از تفرجگاه ساحلی سان لوکاس کابو در دسترس است. ساحل به خوبی ارزش دیدار با صخره‌های زمین‌های بلند، منظره اقیانوس بی‌پایان و غواصی عالی در دریای کورتز را دارد که محلی بسیار بدیع است. به مسافران باید هشدار داده شود که جزر و مد می‌تواند در انتهای اقیانوس آرام بسیار خشن باشد.

  1. پلایای شمالی

پلایای شمالی

آیلا موجرس (Isla Mujeres) در سواحل کانکون برای منظره آرامش‌بخش و حیات وحش خود محبوب است. لاک پشت‌ها و کوسه‌نهنگ دریایی دو تا از محبوب‌ترین گونه‌ها در اینجا هستند. در انتهای شمالی جزیره، پلایای شمالی (Playa Norte) وجود دارد که قسمت گسترده‌ای از شن و ماسه را دارد که با درختان نخل پوشیده شده‌اند و همچنین چند رستوران ساحلی و کافه‌ها را نیز در خود جای داده است. برخی به اینجا برای دور شدن از تعطیلات بهاری در کانکون می آیند،چرا که اینجا احساس ایزوله بودن ندارد. این یک ساحل عالی برای مهمانی گرفتن و دوستداران تماشای حیات وحش است.

  1. تولوم

تولوم

برای دوستداران تاریخ، این ساحل در سایه خرابه‌های مشهور مایای تولوم (Tulum) قرار گرفته است. اگر چه این موضوع به تنهایی این محل را به یک مقصد توریستی تبدیل نکرده است، سواحل شنی گسترده‌ی اینجا نیز شهرت خود را به خوبی به دست آورده‌اند. تولوم در انتهای جنوبی از ریویرا مایا واقع شده است که ساحل آن شن و ماسه دست نخورده سفید رنگی دارد، و درختان نخل و آب فیروزه‌ای تعطیلات ساحلی نابی را برای هر کس آرزوی آن را در یک روز برفی دارد را به وجود می‌آورند. این منطقه که در حدود دو ساعتی جنوب کانکونذ واقع شده، هتل‌های ساحلی بزرگی را برای اقامت و استراحت همراه با لذت بردن با از سواحل دارد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.