به جاده‌های سبز خوش آمدید...

برترین جاذبه‌های گردشگری اکوادور

Guayaquil

۱۰ بهترین مکان برای بازدید در اکوادور

اکوادور برای خط استوا که در طول کشور ادامه دارد نامگذاری شده است، این کشور همه چیزی برای ارائه دارد. اکوادور با تقریبا ۱۰۰۰ مایل خط ساحلی با سواحل بزرگ آغاز می شود، از آنجا به رشته کوه های آند و جنگلهای انبوه مناطق گرمسیری از حوزه آمازون می‌رود و حتی در مناطق دورافتاده جزایر گالاپاگوس با حیات وحش فوق العاده آن گسترش می‌یابد. در این میان بازدید کنندگان شهرهایی بزرگ با امکانات رفاهی لوکس و همچنین روستاهای کوچک بومی شناخته شده برای بازارهای رنگارنگ خود را پیدا خواهند کرد. مروری داریم بر بهترین مکان‌ها برای بازدید از اکوادور:

  1. گوایاکیل

Guayaquil

گوایاکیل بزرگترین شهر اکوادور با تقریبا ۲.۷ میلیون نفر جمعیت و قلب تجاری اکوادور است. این شهر در سواحل رودخانه گوایاس منتهی به اقیانوس آرام قرار گرفته است، که در سال ۱۵۳۸ توسط فاتح اسپانیایی فرانسیسکو د ارلانا تاسیس شد. پارک تاریخی گوایاکویی ساختمان‌های استعماری، باغ‌های سرسبز و حیوانات بومی کشور را ارائه می‌دهد. بازدید کنندگان به خصوص ورودی رایگان را دوست خواهند داشت. لاس پناس یک محله قدیمی رنگارنگ با یک فانوس دریایی ومنظره عالی از شهر در زیر است در حالی که با Malecon 2000، یک تفرجگاه در امتداد رودخانه، یک محل عالی برای پایان دادن به روز است.

  1. میندو

میندو

میندو (Mindo) به مسافران اهمیت دهنده به محیط زیست دو بهترین اکوسیستم تنوع زیستی را ارائه می‌دهد: رشته کوه های آند گرمسیری و زمینهای پست چاکوان. در اینجا بازدید کنندگان جنگل‌های ابر، مزارع، سه رودخانه بزرگ و صدها نهر را می‌ببینند. میندو یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری اکوادور است که طیف گسترده‌ای از فعالیت در فضای باز اعم از قایق سواری و تماشای پرندگان در کوهستان، اسب سواری و پیاده روی را فراهم می‌کند. مسافرانی که فعالیت‌های کمتر شدید را ترجیح می‌دهند ممکن است از یادگیری در مورد شکلات ساخته شده از دانه کاکائو در محصول نهایی لذت ببرند.

  1. سالیناس

سالیناس

سالیناس غربی‌ترین شهر اکوادور است که در اقیانوس آرام قرار گرفته است، که برای موج‌سواران و قابق‌سواران محبوب شده است. محبوب‌ترین شهر تفریحگاه‌های ساحلی در اکوادور برخی از سواحل بزرگ را ارائه می‌دهد. سالیناس به عنوان ساحل میامی کوچک به دلیل آپارتمان‌های بلند در ساحل شناخته شده است. همچنین این خانه لا چوکولاترا است که یک ساحل است که در آن لاک پشت‌ها تخم گذاری می‌کنند، که به این معنی است که گردشگران باید اجازه ورود داشته باشند. بهترین زمان برای لذت بردن از سالیناس دسامبر و اوایل ژانویه است. این در تعطیلات آخر هفته تابستان تحمل‌ناپذیر می‌شود، در حالی که از آوریل تا نوامبر پوشیده از ابر و خسته کننده است.

  1. کیلوتوآ

کیلوتوآ

کوهنوردانی که از کوهنوردی در مناطق بکر و دورافتاده لذت می‌برند مطمئنا ازکیلوتوآ که یک دنباله است که بازدیدکنندگان را به چندین روستای دورافتاده آندیانی در اکوادور می‌برد، لذت خواهند برد. پیاده روی می‌تواند تا چهار روز طول بکشد، اما اگر کوهنورد بین نقاط را با اتوبوس طی کند می‌تواند در زمان کمتری نیز انجام شود، هر چند که اگر این کار را انجام دهند برخی از دنباله‌های باستانی را از دست خواهند داد. مناظر و دهانه دریاچه در کیلوتوآ بسیار تماشایی هستند. روستاهای میزبان بازارهای رنگارنگ در طول هفته، با پنجشنبه بازار Sanquisili یکی از بهترین‌ها در نظر گرفته شده است.

  1. ریوبامبا

ریوبامبا

ریوبامبا (Riobamba) یک شهر در ارتفاعات آندیان است، که برای چند دلیل قابل توجه است. اول نزدیکی آن به چیمابورازو، بلندترین کوه اکوادور که در ارتفاع ۶۲۶۸ متر بالاتر از سطح دریا می‌ایستد. این محل برای کوهنوردانی محبوب است که اغلب سفر خود را از ساعت ۱ بامداد به منظور تماشای طلوع آفتاب شروع می‌کنند. دوم نقطه شروع برای قطار سواری دیدنی و جذاب به ناریز دل دیابلو (بینی شیطان) است که از طریق هر دو کوه‌ها و جنگل‌های ابر عبور می‌کند. ریوبامبا یک بازار در روزهای شنبه را میزبانی می‌کند که بسیار معتبرتر از بازارهای دیگر در اکوادور به دلیل مردم محلی آن است.

  1. بانوس

بانوس

شهر کوچک بانوس (Baños) در پای آتشفشان فعال تونگوراهوا قرار دارد. بعد از چشمه‌های آب گرم تغذیه شده توسط آب‌های گرم آتشفشان نامگذاری شده است، بانوس یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای بازدید در اکوادور است. این شهر به عنوان “دروازه‌ای به آمازون” شناخته شده است، بانوس یک نقطه حرکت مورد علاقه برای تورهای جنگل است. آبشارهایی که هزاران پا تا به پایین دره رودخانه عمیق پایین می‌آیند توریست‌ها را به خود جذب می‌کنند. آبشار رعدآسای پایلون د دیابلو که در طی یک تنگه جریان می‌یابد و ریو ورده و ریو پاستازا را ملاقات می‌کند، چشمگیرترین است.

  1. کوئنکا، اکوادور

کوئنکا، اکوادور

کوئنکا مرکز استان آزوای است، و برای بسیاری از ساختمان‌های استعماری قدیمی آن قابل توجه است. یک مثال کلاسیک از یک شهر رنسانس در آمریکا است، کوئنکا بسیاری از ویژگی‌های معماری با کویتو قدیمی را به اشتراک می‌گذارد. خیابان باریک و سنگ فرش شده، خانه‌های بالکون‌دار آن با حیاط داخلی و کلیساهای سفید با این حال همه بدون آلودگی، سر و صدا و جمعیت پایتخت معرفی شده‌اند. این شهر برای آمریکایی‌های بازنشسته محبوب است و برای جشنواره‌های رنگارنگ خود در ژانویه و نوامبر شناخته شده است. بزرگترین ویرانه‌های اینکا در اکوادور در این نزدیکی مزرعه کانار هستند.

  1. اتاوالو

اتاوالو

اتاوالو (Otavalo) خانه یکی از رنگارنگ‌ترین بازارهای مهم هفتگی در رشته کوه‌های آند است. این محلی برای صنایع دستی سنتی از جمله پارچه‌های نفیس است. این شهر برای کالاهای چرمی و جواهرات آن معروف است. بازار برای قرن‌ها حتی قبل از اینکاها در جریان بوده است. این مکان بهشت عکاس‌ها است، که اکوادوری‌ها لباس‌های سنتی می‌پوشند و کوه‌های پوشیده شده از برف خود به عنوان پس زمینه استفاده می‌شود. بازار اصلی در شنبه شروع می‌شود، اما مسافران ممکن است قادر به پیدا کردن صنایع دستی در زمان‌های دیگر در پلازا د لس پانچوز باشند.

  1. کیتو

کیتو

در ارتفاع ۲۸۰۰ متر بالاتر از سطح دریا، پایتخت اکوادور مرتفع‌ترین پایتخت در جهان است. این شهر بین‌المللى با ۲.۲ میلیون نفر جمعیت در بخش آتشفشان فعال از رشته کوه های آند واقع شده است. کیتو یکی از بزرگترین و به خوبی حفظ شده ترین مناطق تاریخی در جنوب امریکا را دارد. این شهر در سال ۱۵۳۴ بنا نهاده شده است و شامل کمتر از ۲۰ کلیسای کاتولیک از دوران استعمار است و با وجود مرمت فشرده، شهر قدیمی طبقه کارگر پر جنب و جوش و شخصیت بومی که همیشه آن را تعریف کرده است را حفظ کرده است. قصر کاروندولت که مقر دولت اکوادور است در یک منطقه تاریخی واقع شده است.

  1. جزایر گالاپاگوس

جزایر گالاپاگوس

۱۹ جزیره که جزایر گالاپاگوس را تشکیل می دهند خانه‌ای برای حیات وحش منحصر به فرد هستند که در هر نقطه دیگری در جهان یافت نمی‌شود. این جزایر به عنوان محلی به خوبی شناخته شده است که الهام بخش چارلز داروین برای نظریه تکامل خود پس از بازدید او در سال ۱۸۳۵ بوده است. جزیره در حدود ۱۰۰۰ کیلومتر ساحل اکوادور واقع شده است، گالاپاگوس خانه گونه‌های مختلف مانند لاکپشت‌های غول‌پیکر، لاکپشت‌های دریایی ، باکلانیان بی پرواز، و انواع فنچ و مرغ مقلد است. سفر دریایی تنها راه برای کشف جزایر است. تعداد زیادی از آژانس‌های مسافرتی در خارج از کویتو و گوایاکیل با گزینه‌های قایق اعم از قایق بادبانی کوچک تا کشتی های کروز لوکس وجود دارد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.