به جاده‌های سبز خوش آمدید...

۵ جاذبه گردشگری برتر هاوانا، کوبا

هاوانا کوبا

اگر شما به دنبال مکانی آرام و به دور از هیجان برای برای گذراندن تعطیلات خود هستید، کوبا با ساحلی آرام انتخاب خوبی است. همچنین این ساحل گوهری تراشه یافته بر روی جزیره است و زیستگاه طبیعی خیره کننده و ساختمان­های مستعمراتی بزرگ را رخ می­کشد که ما در این مقاله سعی داریم ۵ مکان جاذبه گردشگری برتر هاوانا کوبا را برای شما مسافران خوش ذوق، بیان کنیم و برشماریم. بزرگترین جزیره در دریای کارائیب و نیز جزیره­ای است که ترکیبی از هر دو فرهنگ گذشته پیچیده و امروزی سر زنده را دارا می­باشد و هیچ جایی نیرومندتر از پایتخت یعنی هاوانا نخواهد بود.

زمانی مکانی برای دزدان دریایی، شاعران و قماربازان بود و حالا این شهر به خاطر نوشیدنی الکلی، سیگار برگ و سپری کردن اوقاتی خوش شناخته شده است. در اینجا به معرفی برخی نکات برجسته آن می­پردازیم.

 هاوانای باستانی کوبا (هاوانا ویژا)
هاوانای باستانی کوبا (هاوانا ویژا)

۱- هاوانای باستانی (هاوانا ویژا)

زمانی این مکان که به عنوان میراثی گرانبها در یونسکو به ثبت رسیده است، یک بندر وابسته به نیروی دریایی اسپانیایی بود. این بخش شمال شرقی شهر به زمان قرن شانزدهم برمی­گردد و هر کجا که بنگرید می­توانید شواهدی دال بر این موضوع و از تاریخ غنی آن به دست آورید. دیوارهای دفاعی که برای محافظت از تهاجم دزدان بنا شدند و هنوز بر خیابان­های باریک قرار دارند و یا پنج میدان آن به سبک اروپایی که با نماهای پر نقش و نگار کوبایی چشم نوازی می­کنند- چشمگیرترین آن­ها میدان دلا کاتدرال است – و منارهای بلند و نیز جاذبه­ هایی مانند بازارهای کتاب و کافه­ های بیشمار که همه سعی در جذب گردشگران دارند.

تفریحگاه مالکون هاوانا کوبا
تفریحگاه مالکون هاوانا کوبا

۲- تفریحگاه مالکون

پنج مایل از سد دریایی فاصله دارد و این گردشگاه بندر قدیمی هاوانا را از ناحیه وددو جدا می­کند و مکانی عالی وممتاز برای قدم زدن است اگر شما بخواهید گذر شهر در طول تاریخ را حس کنید. از طرفی نمای هاوانای باستانی با چشم اندازی از دریا خودنمایی می­کند و از طرف دیگر بناهای تاریخی ماکسیمو گومز و کالیکستو گارسیا در وددو. تماشای غروب آفتاب را در خلیج کوچک هاوانا از دست ندهید.

ساختمان ملی کاپیتولیو هاوانا کوبا
ساختمان ملی کاپیتولیو هاوانا کوبا

۳- ساختمان ملی کاپیتولیو

آشکارا تحت تاثیر کاخ کنگره در واشینگتن آمریکا است و به نوعی می توان این بنا را مورد علاقه و توریست هایی دانست که به دیدن جاذبه های گردشگری آمریکا علاقه مند هستند، با این وجود کاپیتولیو پله­ های سنگی بزرگ، نشان دو بال و گنبد برافراشته­اش را به نمایش می­گذارد. این بنا روزی محل کنگره قبلی کوبا تا انقلاب ۱۹۵۹ بوده است اما اگر اکنون وارد آن شوید کتابخانه ملی و آکادمی علوم را به همراه سالن­های بزرگ و سقف­هایی زیبا و تزیین شده به سبک نئو کلاسیک را خواهید یافت.

پارک آلمندارس و پارک مرکزی هاوانا کوبا
پارک آلمندارس و پارک مرکزی هاوانا کوبا

۴- پارک آلمندارس و پارک مرکزی

در امتداد رودخانه­ای به همین نام، پارک آلمندارس مکانی سرسبز با هوایی تازه و عالی برای خوش آمد گویی به گردشگران و دنیایی به دور از هیجان و سرعت شدید شهر است. در زیر پل کاله ۲۳، شما می­توانید گیاهان فراوان، زمین گلف مینیاتور، غذا خوری­های کنار رودخانه و یک تاتر روباز را بیابید و اگر خوش شانس باشید می­توانید یک نمایش در آن­جا تماشا کنید. پارک مرکزی هاوانای باستانی علاوه بر جاذبه گردشگری یک مکان ملاقات محلی است و به افراد عالی رتبه فرصت­هایی برای تماشای باغ­هایی با مناظر خارق العاده و شگفت انگیز را پیشنهاد می­دهد.

موزه ارنست همینگوى در هاوانا کوبا
موزه ارنست همینگوى در هاوانا کوبا

۵- موزه ارنست همینگوى (نویسنده امریکایی )

ارنست همینگوی نویسنده و گردشگری با شهرت جهانی ۲۰ سال از زندگی­ اش را در کوبا گذراند و اگر چه پیوندش با شهر چیزی فراتر از اقامت صرف است، بیانگر این مطلب است که خانه وی جایی که او روزی برخی از مشهورترین کارهایش را به رشته تحریر درآورد امروزه به موزه­ای تبدیل شده است. تنها کمی بیرون از هاوانا در فینکا ویجیا ( به معنی خانه دیدبانی)، شما می­توانید ماشین تحریری را ببینید که به وسیله آن، او ۸۰۰۰ کتاب در کتابخانه­اش مانند پیر مرد و دریا را تحریر کرده است. یادبودهایی که پاتوق­های مورد علاقه او را نشان می­دهند را هر کجا می­توان یافت از شهر اصلی تا نواحی بندری.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.