به جاده‌های سبز خوش آمدید...

کبک، شهر دیدنی کانادا

کبک، شهر دیدنی کانادا

شهرهای زیادی در دنیا وجود دارند که دارای زیبایی های منحصر به فرد و جاذبه های دیدنی بسیار فوق العاده ای هستند، شهرهایی که سالانه توریست های زیادی را برای دیدن از خود جذب می کنند. از بهترین شهرهای دنیا که می توان به آن اشاره کرد، شهر کبک در کانادا است.

کبک، شهر دیدنی کانادا
کبک، شهر دیدنی کانادا

این منطقه با اکوسیستمی جذاب دارای مکان هایی برای تفریح همچون اسکی، جاده های رویایی برای پیاده روی و همچنین دوچرخه سواری است. ارتفاعات کوهستانی کبک دارای یخچال های طبیعی، آبشار، دریاچه ها و غارهایی است که می توان فسیل های از جانوران و حیوانات ماقبل تاریخ را در آن ها یافت و از بودن در این محیط ها لذت برد.

کبک
کبک

اما بگذارید چند جاذبه گردشگری معروف کبک در کانادا را به شما معرفی کنیم:

کلیسای زیبای Basilique Notre-Dame

این کلیسا که متعلق به کاتولیک هاست، در سال ۱۸۲۴ میلادی ساخته شد که دارای طراحی خاص و جالبی به سبک قرون وسطی است. طرح های کنده کاری شده روی چوب و پنجره هایی با شیشه های رنگی زیبایی را نیز می توان در این کلیسا شاهد بود که تماشای آنها برای هر گردشگری قطعا جذاب خواهد بود.

بعلاوه شاید برای شما جالب باشد که بدانید قطعه های ۲۴ عیار جالبی هم در طراحی سقف این کلیسا به کار رفته است و نقاشی های این کلیسا در نوع خود کم نظیر هستند.

قلعه La Citadelle

یکی از زیبایی های کبک، شهر دیدنی کانادا، قلعه La Citadelle است که دارای ۱۰ ساختمان است و بزرگترین قلعه در آمریکای شمالی به حساب می آید. این قلعه با طراحی خاص خود در سال ۱۷۵۰ میلادی توسط فرانسوی ها ساخته شده، اما بعد ها انگلیسی ها این قلعه را بازسازی و توسعه دادند، باید گفت هدف از ساخت این قلعه جلوگیری از حمله احتمالی آمریکایی ها در قرن های  گذشته بوده است.

قلعه La Citadelle
قلعه La Citadelle

کلیسای Basilica of Sainte-Anne-de-Beaupré

این کلیسا از قدیمی ترین مکان های زیارتی در آمریکای شمالی است که در سال ۱۶۵۸ میلادی ساخته شده است و در نهایت در سال ۱۸۸۷ به کلیسا تبدیل شده است.

در طراحی داخلی این کلیسا که به دوران قرون وسطی بر می گردد، نمادهایی از کمک های پزشکی و وسایلی مانند آن به چشم می خورد، ورودی این کلیسا با مجسمه های مذهبی زیبایی که دارد، جلوه ای خاص گرفته است.

موزه Musee des Beaux-Arts de Montreal

اگر به دنبال فضایی آرامش بخش و پر از رنگ و هنر هستید، توصیه می کنیم حتما به موزه Musee des Beaux-Arts de Montreal بروید، تاسیس این موزه به سال ۱۸۶۰ باز می گردد و در آن زمان برخی از انجمن های هنری این شهر در آن آثار خود را به نمایش می گذاشتند؛ اما در سال های بعد و با جذب سرمایه در سال ۱۹۹۱ این مکان گسترش یافت و به موزه امروزی بدل گشت. این موزه یکی از بهترین موزه های کانادا به شمار می آید که روزانه بازدید کنندگان بسیار زیادی دارد.

موزه Musee des Beaux-Arts de Montreal
موزه Musee des Beaux-Arts de Montreal

آبشار مانت مورسی

از زیباترین جاهای دیدنی کبک و جاذبه های گردشگری کانادا که در هر فصلی زیبای های خاص خود را دارد، آبشار مانت مورنسی است. این آبشار با ارتفاعی در حدود ۸۴ متر و عرض ۴۶ متر جزء آبشار های بزرگ و باشکوه محسوب می شود و شما می توانید برای دیدن از این آبشار از زیپ لاینی که روی آبشار کشیده شده است استفاده کنید و عکس های زیبایی را بگیرید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.