به جاده‌های سبز خوش آمدید...

۲۴ ساعت در ونکوور، کانادا

ونکووِر
ونکووِر
ونکووِر

۲۴ساعت در ونکوور، کانادا

ونکوور شهر سر زنده و پویا در ساحل غربی کانادا، مملو از ساختمان­های بلند و محصور شده با کوه­های عظیم است. این­جا خانه تیم هاکی افسانه­ای کانادایی ونکوور و دارای موقعیت و شرایط عالی برای صنعت فیلم سازی است و در سال ۲۰۱۰ میزبان المپیک زمستانی بوده است. در بهار، خیابان­ها مملو از درختان با شکوفه­های گیلاس است و در تابستان ساکنان آن در سواحل اوقات خوشی دارند. در پاییز شهر به یک بوم نقاشی مبدل می­شود وقتی که برگ­ها تغییر رنگ می­دهند و در زمستان تمام نواحی از برف پوشیده می­شوند. ونکوور یک مقصد هر ساله با مرکز شهر شلوغ و پر ازدحام و در عین حال با یک طبیعت غنی برای ماجراجویان است.

پارک استنلی
پارک استنلی

آنچه باید دید

پارک استنلی فضایی زیبا و عمومی با مسیری در کنار دریا، افراد بومی و گردشگران را هنگام پیاده­روی، دویدن یا دوچرخه سواری به تحسین مناظر وامیدارد. سواحل در این مسیر در تابستان مملو از جمعیت می­شوند که در حال حمام آفتاب گرفتن یا والیبال بازی کردن هستند. در زمستان، چشم انداز به سمت شمال ونکوور و کوه­های ساحلی خیره کننده هستند. همچنین راه­های زیادی در پارک وجود دارند که دارای باغ­های زیاد، اولین قطب نماد ملت­ها و آکواریوم ونکوور هستند. ورودی پارک رایگان است و هر کس می­تواند از آن لذت ببرد.

گاستاون
گاستاون

آنچه حتما باید بازدید کرد

گاستاون مرکز ماندگار ونکوور است. مرکز شهر به عنوان خاستگاه شهر شناخته شده و بعد از اینکه گاسی جک دیتون -دریانورد انگلیسی- اولین میخانه ونکوور را افتتاح کرد، نام گرفت. در خیابان­ها قدم بزنید و از تاریخ و معماری لذت ببرید و به یکی از چندین رستوران آن نواحی بروید و نیز در مورد لباس­های لوکس اطلاع کسب کنید.

ساعت بخار دو تنی گاستاون در خیابان واتر توسط سیستم لوله­های بخاری که در زیر زمین است کار می­کند و گرمای بیشتر شهر را تامین می­کند. دیدن چنین ساعتی که هنوز در حال کار است و تعداد کمی از آن در جهان، حتما ارزش دارد. این ساعت به گونه­ای است که هر ۱۵ دقیقه به صدا درمی­آید و از آن بخار خارج می­شود.

 

جزیره گرنویل ونکوور
جزیره گرنویل ونکوور

آنچه باید جستجو کرد!

جزیره گرنویل دقیقا یک جزیره نیست اما کانون ابتکاری اساس پل گرنویل است. آسان­ترین و سریع­ترین راه برای رسیدن به آن­جا استفاده از اتوبوس روی آب است که از فالس کریک حدود ۵ دقیقه طول می­کشد. این جزیره یک بهشت غذا با فروشگاه بزرگ فروش تولیدات تازه، پنیر محلی، شکلات، ماهی و غذاهای اماده است. پروجیز (نوعی کوفته اروپایی غربی) با خامه ترش یک میان وعده عالی قبل از رسیدن به کارخانه آبجوی جزیره برای تست یکی از بیشمار نوع شراب است. همچنین، مغازه­های هنر و صنایع دستی زیادی در خیابان­های همجوار وجود دارند و این جزیره مکانی برای نمایش تولیدات تاتر است.

غذاهای آسیایی ونکوور
غذاهای آسیایی ونکوور

غذاهایی که نباید از دست داد!

غذاهای آسیایی خصوصا غذاهای محلی چینی در ونکوور معروف اند و گیو با سیر در خیابان رابسون یک منوی عالی را پیشنهاد می­دهد. با وجود اینکه در میان رستوران­های غربی قرار گرفته است افراد زیادی منتظرند که به آنان سرویس داده شود و این نشانه کیفیت و جو خوب آن است. کارمندان به مشتریان خوش­ آمد می­گویند، سرویس سریع است، و آن­ها حتی برای سرو غذای خود با راشل برواینگ همکاری می­کنند. منوی خاص روزانه شامل کیک جوجه ژاپنی، ماهی تن با سس کنجد واسابی و ارچین (نوعی موجود دریایی) دریایی تازه. شهامت تجربه چیزهای جدید را داشته باشید.

آنچه باید تجربه کرد

(سزار! مهمانی کانادایی کلاسیک که شبیه بلادی ماری است که شراب کلاماتو، مخلوطی از گوجه و شراب صدف، را ارائه می­دهد. )!!! این توصیف شاید اشتها آور نیست اما سرو آن با موادی مانند چاشنی­های مختلف با زیتون، پیاز شیرین،ترشی لوبیا، مارچوبه و یا گوشت خوک (بیکن) واقعا خوشمزه است. سزار یک چاشت معروف است و هم ردیف نام کانادا همچون کوه­ها و خرس گریزلی قرار گرفته است. آ ن را از دست ندهید.

تمرین یوگا
تمرین یوگا

آنچه باید امتحان کرد

یوگا. مردم ونکوور به سلامتی و خوش انندامی علاقه دارند و یوگا در راس فهرستشان است. یوگا زنجیره­ای از کارگاه­ها در ونکوور است که طبقه بندی­های مختلفی شامل پر شور، مداوم و سریع را ارائه می­دهد. مربیان آن تحصیل کرده و باتجربه هستند، کارگاه­ها مدرن اند و بیشتر یک سونا برای تمرینی جدی و محکم ارائه می­دهند. موقعیت خیابان یوگای بوراد در مسیر بازدید کنندگانی است که در مرکز شهر اقامت دارند، در مسابقات یوگا شرکت می­کنند و تنها برای سفری کوتاه به ونکوور آمده­اند. صبح زود بیدار شوید، در یک گروه مدارم و روان شرکت کنید و از روزتان با کشف شهر لذت ببرید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.