به جاده‌های سبز خوش آمدید...

چگونه به کیپ تاون سفر کنیم

چگونه به کیپ تاون سفر کنیم

شهر کیپ تاون قیامت شهر جنجال آفریقای جنوبی بوده و در جنوب غربی این کشور واقع شده است. در این شهر تپه های زیادی وجود دارد که یکی از سمبل های آن هم کوه تیبل است. پیمایش این شهر حدود ۴۹۷ کیلومترمربع و موافق با احصائیه که در سال ۲۰۱۱ در این شهر به کاربستن شده حدود ۴۳۳ هزار نفر در آن معیشت خوش گذرانی کردن می کنند. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری آفریقا در مورد چگونه به کیپ تاون سفر کنیم بیشتر می گوییم.

چگونه به کیپ تاون سفر کنیم

اطلاعات الزامی

  • زبان رسمی: آفریکانس، انگلیسی
  • واحد پول: راند
  • نوع برق شهری در آفریقای جنوبی: ۲۳۰ ولت و ۵۰ هرتز
  • کد کشور: +۲۷
  • شماره ‌های اضطراری: ۹۱۱
  • اختلاف ساعت با تهران: یک و نیم ساعت از تهران عقب‌تر است.
  • فرودگاه‌های بین‌المللی: گذرگاه بین‌المللی کیپ تاون

شهر کیپ تاون به دلیل رخت کوهستانی که دارا هست، آب و هوای متجاوز متغیری دارد و زمستان های آن موقر بی جنبش و نمدار آبداده بوده و صیف و زمستان های گرم و خشکی را شامل می شود. استاندارد بارش در این شهر به نمونه و غیراستاندارد چشمگیری متغییر است و زمانی که باد کوهستان به‌مدت دو هفته در ماه فوریه یا مقدمه مارس از مرکزکارو (Karoo) شروع به دمیدن کند، هوای کیپ‌تاون به‌طور طاقت‌فرسایی گرم می‌شود. این نکته را حتما توجه داشته باشید که چون آفریقای جنوبی در نیمکره ی جنوبی قرار دارد و ایران در نیمکره ی شمالی وقتی در ایران زمین شتا است در این کشور تموز است پس حتما برنامه سفری خودتان را به این صورت نظم کنید. بهترین زمان برای دیدار مجدد از این شهر بین ماه های اردیبهشت تا مرداد است.

هزینه اقامت

در شهر کیپ تاون هتل های ۲ تا ۵ آکتور ی اضافی وجود دارد که می توانید یکی از آنها را برای جایگیری در این شهر با توجه به نمونه و غیراستاندارد بودجه و انتظاراتی که از هتل مورد نظرتان دارید غلبه کنید. به غیر از هتل، توقفگاه منزلگاه های متنوعی هم در این شهر وجود دارد که بتوانید با جایگیری در آنها از لحاظ اقتصادی برایتان قرین به صرفه باشد، اما دیگر نیازهای شما نظیر امکانات کم قیمت و سکون نیز نمی تواند در این مدل توقفگاه منزلگاه ها مالوف هتل محیا باشد.

چگونه به کیپ تاون سفر کنیم

لازم به ذکر است که کارگزاری خبرگزاری مسافرتی الی گشت در اکثر نقاط دنیا دارای امکان رزرو هتل است و هم شما می توانید قبل از رزرو با مشاوران این مجموعه که به طور ۲۴ ساعته آماده ارائه شور هستند جهت برگزینی هتل مورد نظرتان مشی نمایید. در استمرار راهنمای سفر به کیپ تاون به چند هتل خوب در این شهر استعاره خواهیم کرد.

هتل The Andros Boutique Hotel

هتلی که در راهنمای سفر به کیپ تاون می خواهیم به آن رمز کنیم، هتل ۵ ستاره ی آندروس بوتیک است که یکی از مختار ترین هتل ها در بین مسافرانی است که به کیپ تاون سفر کرده اند. این هتل دارای اتاق ها و سوئیت های بسیار زیبایی است و جمع امکانات رفاهی را دارا هست.

هتل ساترن سان واترفرانت

دیگر هتل پیشنهادی در شهر کیپ تاون، هتل سوترن سان واترفرانت است. این هتل ۴ ستاره امکانات خوب و فوق العاده ای دارد و از جمله ی آنها عبارت از استخر، سالن ورزش، اتاق های شیک و بزرگ، سالن ماساژ، منوی کامل صبحانه و … که می توانید در این هتل از آنها بهره مند باشید.

 هتل ویکتوریا و آلفرد

دیگر هتل ۴ هنرپیشه در شهر کیپ تاون که چیزی دست کم از هتل های ۵ آرتیست ی این شهر ندارد، هتل ویکتوریا و آلفرد است. این هتل لوکس و بی ترس برایتان دستگاه ایده آلی را مجهز می آورد.

چگونه به کیپ تاون سفر کنیم

هزینه ی خورد و خوراک

در شهر کیپ تاون تنوع غذایی فوقانی و زیرین وجود دارد که برای هر طبع ای با هر سرمایه ای غذاهای متنوعی وجود دارد. این شهر به دلیل همسایگی با یم و بر و کشتزارها حاصل خیز منسجم دارای مواد غذایی با کیفیت و تازه می باشد. برخی از دوست ترین غذاهایی که می توانید در این شهر میل کنید، کباب ششلیک، سوسیس گوشت، اجناس گوشت های گریل شده، ذرت آفریقایی و سمبوسه کاری است.

اما به توصیه صرفه جویی در بورس های خودتان در سفر به کیپ تاون غرض می کنیم که مواد مقدماتی خوراکها را از سوپرمارکت ها تهیه کنید و خودتان اقدام طبخ غذا بنمایید.در دنباله راهنمای سفر به کیپ تاون به هزینه های هردری به غذا در این شهر را بر اساس سایت رسمی Numbeo ذکر می کنیم، که عبارتند از:برای یک وعده غذا در یک مطعم کم قیمت قیمت باید هزینه ۱۲۰  راند را بپردازید.

برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک کافه میانه باید ۴۸۷ راند پرداخت کنید.قیمت منوهای مک دونالد در شهر کیپ تاون به نسبت کم بها تر است و مبلغ ۶۰ راند می باشد.برای تهیه آب معدنی ۱۰ راند و اگر بخواهید یک فنجان قهوه میل کنید باید بابت آن ۴۰ راند بپردازید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.