به جاده‌های سبز خوش آمدید...

اهرام مصر

اهرام مصر از مهم ترین جاذبه های گردشگری مصر و شگفتی های دنیای باستان هستند که جذابیت بسیاری دارند و گردشگران و ماجراجویان زیادی را به خود جلب می کنند. در سال ۲۰۰۸ تعداد اهرام موجود بین ۱۱۸ تا ۱۳۸ هرم تخمین زده شده اند. با قدمت ترین این هرم ها که به عنوان مقبره برای فراعنه مصر ساخته شدند ، در شمال غربی ممفیس در ناحیه باستانی سقاره قرار دارند. در میان آن ها نیز هرم پلکانی جورز به عنوان قدیمی ترین سازه شناخته می شود.

اهرام مصر
اهرام مصر

اگرچه این اهرام از قدیمی ترین سازه های بزرگ در جهان می باشند که به دست معماری به نام ” ایمهوتب ” ساخته شده اند ، معروف ترین و زیبا ترین اهرام را در جیزه می توان یافت. اهرام این ناحیه که به اهرام ثلاثه یا سه گانه مصر معروف اند ، به عصر چهارم مصر مربوط می شوند. ۸ کیلو متر مربع مساحت این ناحیه است که دارای چند هرم کوچکتر نیز می باشد. مجسمه زیبا و معروف ابوالهول در این جا قرار گرفته است.

اهرام مصر
اهرام مصر

خوفو ، خفرع و منقرع نام های این اهرام که یکی از عجایب هفتگانه دنیا و نماد مصر می باشند، هستند. خوفو بزرگ ترین آن ها است که از دو میلیون و سیصد هزار بلوک سنگی که وزن هر یک به حدود دو و نیم تن می رسد تشکیل یافته است و تا قبل از این که کلیسای ” کاتدرال لینکون ” در سال ۱۳۱۱ میلادی ساخته شود ، با داشتن ۱۴۶.۵ متر ارتفاع ، بلند ترین بنا در جهان بود. البته متاسفانه فرسایش موجب کاهش ارتفاع ان به ۱۳۷ متر شده است.

برای بازدید از این منطقه و داخل اهرام باید به طور جداگانه هزینه پرداخت کرد. البته مزایایی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. بهتر است برای این که بازدید ازهیچ نقطه ای از این شگفتی را از دست ندهید ، از تور های موجود استفاده کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.