به جاده‌های سبز خوش آمدید...

بهترین جاهای دیدنی قاره ی آفریقا

بهترین جاهای دیدنی قاره ی آفریقا

اولین موردی که به شما آشنا کردن می کنیم یکی از مظهر های باشکوه انشا است که به شکوه و وصله زینت هرچه تمام تر در کشور زامبیا قرار محزون است. در رودخانه زامبزی و مرز بین کشورهای زیمبابوه و زامبیا یکی از باشکوه ترین و زیباترین دیدنی های آفریقا قرار دارد. آبشار ویکتوریا توسط متجسس مشهور، دیوید لیوینگستون به فخر ملکه ویکتوریا به این اسم نامگذاری شده است. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری آفریقا در مورد بهترین جاهای دیدنی قاره ی آفریقا بیشتر می گوییم

بهترین جاهای دیدنی قاره ی آفریقا

اما جالب است بدانید که نام آفریقایی این آبشار اسمی به درجات جالب تر و بامعناتر است: موزی اوآ تونیا؛ یعنی دودهای غران! آبشارهای ویکتوریا با عرض ۱۷۰۰ متر و عمق ۱۰۸ متر دومقابل آبشار نیگارا رفعت دارد! در گرداگرد این آبشار زیبا دشت های وسیع آفریقا قرار دارند که مملو از حیواناتی مثل کرگدن، اسب آبی و شیر است.

اهرام سه گانه جیزه

علاوه بر نهاد عالم شگفت انگیز آفریقا، اگر بخواهیم مشهورترین جلب سیاحت قاره آفریقا را نام ببریم بدون شک به اهرام سه گانه مصر باید کنایه کنیم. این هرم های باشکوه به خوبی شکوه و عظمت مصر دیرین را به ارائه می گذارند و حاصل کار هزاران هزار کارگری که در طول سالیان این اهرام را آفریده اند. اهرام سه گانه مصر در فهرست ترکه عالمگیر دنیایی یونسکو به ثبت رشید اند و یکی از عجایب دنیای عتیق به شمار می روند. مجموعه اهرام مصر خارج از شهر قاهره قرار دارند و محل دفن فراعنه بزرگ مصر هستند. شهرت این اهرام به حدی است که خیلی از گردشگران تنها برای دیدن این اهرام هم که شده به مصر سفر می کنند.

دهکده سیدی بوسعید

سیدی بوسعید یکی از جای ها نواحی مشتهر توریستی تونس است و در کناره دریای مدیترانه قرار ملول است. این دهکده با دیوارهای سپید و در و روزنه های چوبی آبی یکی از زیباترین دیدنی های آفریقا است و شاید شما را به یاد سانتورینی در یونان بیندازد. این دهکده توسط هنرمندی فرانسوی به نام بارون رادولف درلانژه به شکل این تابلوی چهره نگاری زیبا درآورده است. دهکده بوسعید به خاطر درب های چوبی حکاکی شده و زیبایش شهرت دارد و این درب ها جزء ملاحت و دافعه های سیاحت این ناحیه به حساب می آیند. جالب است بدانید که تونس مدت ها تحت استعمار فرنگ بود و در آن زمان تکثر از نویسندگان و هنرمندان فرانسوی بارها برای خلق آثارشان به این دهکده زیبا آمده اند. به طور مثال آندره ژید و سیمون دوبوار مدتی را در این دهکده جایگیری کرده و آثارشان را در این جا فعل اند.

بهترین جاهای دیدنی قاره ی آفریقا

شهر جنه

شهر جنه در کشور مالی قرار دارد و مملو از صدها بنیان و بنای خشتی بی نظیر است که در رویارو مهر آتشناک آفریقا به تدریج سفت و خشک شده اند. قدمت این شهر به قرن ۳ میلادی و حتی قبل از آن برمی گردد. یکی از باشکوه ترین بناهای این شهر، مسجد جامع جنه است که به براز هرچه تمام تر از خشت خلق شده است. این مسجد در سال ۱۹۰۷ و توسط اولیاء امور درجات فرانسوی خلق شده است و به ایمان برخی، بزرگ ترین بنای خشتی جهان است. شهر قدیم جنه یکی از زیباترین دیدنی های آفریقا است و در فهرست میراث دنیوی کلی یونسکو به ثبت بالغ است.

کوهستان تیبل

کوهستان تیبل یا میز در جنوبی ترین نقطه قاره آفریقا و در دماغه امید نیک قرار گرفته و مشرف به شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی است. این کوهستان باشکوه و عظیم در کنار تپه سیگنال، قله شیطان و قله سر شیر یک آمفی تئاتر متجاوز عظیم و جبلی را تشکیل می دهند که هلندی ها در قرن ۱۷ شهر کیپ تاون آن زمان را در آن جا بنا نهادند. کوهستان تیبل به جرات یکی از زیباترین دیدنی های آفریقا به شمار می رود و نزدیکی به کیپ تاون بر شهرت آن زیادشده نسبت داده شده است.

مجمع الجزایر زنگبار

مجمع الجزایر زنگبار بهشتی سوزان در ساحل قلزم هند است و در کشور تانزانیا قرار غمگین است. کرانه ها زردفام و زیبا، آب های اخضر و درختان نخل رقصان در باد این جزایر را به یکی از زیباترین دیدنی های آفریقا استحاله کرده اند. مجمع الجزایر زنگبار در ظاهر خلوت و جلوت از چهار آبخو به نام های اونگوجا، پمبا، مافیا و جزیره غیرمسکونی لاتام و چندین آداک کوچک تر تشکیل شده اند. در شهر زنگبار می توانید از ناحیه باستانی مربوط به تاریخ مهم «شهر سنگی» دیدن کنید و همین طور آداک اونگوجا هم در قرن ۱۹ در مسیر تجارت ادویه و برده ها قرار داشته و آثار متعددی از آن دوره به جای تتمه است.

بهترین جاهای دیدنی قاره ی آفریقا

صحرای بزرگ آفریقا

صحرای بزرگ آفریقا که ساهارا هم نامیده می شود یاغی زیاد وسیع در آفریقا است که از شرق به مصر و از غرب به مراکش می رسد. این صحرا با تپه ها و رمل های شنی سرخ رنگش یکی از زیباترین دیدنی های آفریقا و همین طور مراکش است. در نزدیکی الجزایر می توانید شاهد عرق الشبی باشید: دریایی وسیع از شن که وزش پی درپی بادها آن ها را به شکل موج های کوچک و بزرگ درآورده و تخته سیاه انگش تنما ای فوق العاده به وجود آورده است. این ناحیه به شدت برای عکاسی و فیلمبرداری ایده آل است و تصاویری باورنکردنی از این منطقه ها ملول می شود. تاپ :صفت عالی مکان در این دریای شنی دهکده مرزوگا است که در آنجا می توانید سوار بر شتر بشوید و در تپه های نرم و روان این صحرا حرکت کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.