به جاده‌های سبز خوش آمدید...

سفر به جزایر رویایی مالدیو

maldives جزیره ماله مالدیو

اگر می خواهید نوروزی رویایی را در یک کشور رویایی و در آب هایی زیبا و سواحلی با شن های سفید و مردمی مسلمان و آسمانی آبی سیر کنید بی شک بهترین کشور دنیا مالدیو است.

maldives جزایر زیبای مالدیو
جزایر زیبای مالدیو

مجمع الجزایر مالدیو که متشکل از ۱۲۰۰ جزیره (حدودا) که از این تعداد جزایر فقط به تعداد حدودا ۲۰۰ جزیره ی آن قابل سکونت هستند و در آن می توان به سیاحت پرداخت.

مجمع الجزایر مالدیو از طریق ماهیگیری و گردشگری، بیشترین درآمد کشورشان را جذب می کنند که البته با درآمدی که از طریق گردشگری دارند بیشتر از هر درآمد دیگری که دارند کشورشان را اداره می کنند و در همین راستا، کشور مالدیو امکانات گردشگری مناسبی را برای گردشگران، از هتل ها و مراکز اقامتی مختلف گرفته تا فرودگاه بین المللی ماله برای توریست ها فراهم کرده اند.

پایتخت مالدیو شهر ماله می باشد که بزرگترین جزیره مسکونی این کشور است. این کشور که در جنوب غربی هند قرار دارد ارتفاعی در حدود ۳ متر از سطح دریا دارد که این باعث شده است که مالدیو، کم ارتفاع ترین خشکی کره زمین لقب بگیرد.

maldives جزیره ماله مالدیو
جزیره ماله مالدیو

این ارتفاع کم باعث شده است که پیش بینی شود تا ۲۰ سال آینده و در اثر گرم شدن کره زمین و جزر و مد و بالا آمدن آب های اقیانوس ها و دریاها برای همیشه با این جزایر رویایی و لذت تور مالدیو خداحافظی کنیم.

پس چنان چه مسافرت به مالدیو را جزو برنامه های خود می دانید حتما به زودی به این کشور سفر کنید چون که زمان زیادی برای این کار برایتان باقی نمانده است.

یکی از کارهایی که می توانید در این جزیره انجام دهید قایق سواری ست که می توانید از جزیره ای به جزیره دیگر را با قایق طی کنید.

maldives maldives جزیره ماله مالدیو
قایق سواری در مالدیو

هم چنین یکی از بهترین تجربه هایی که در تور مالدیو می توانید داشته باشید علاوه بر قایق سواری و دراز کشیدن بر روی سواحل شنی سفید مالدیو و تماشای آب های زلال و شفاف آن، استفاده از ورزش های آبی، موزیک زنده و … می باشد.

این یکی از جذاب ترین و زیباترین تجربه هایی ست که می توانید در عمرتان داشته باشید، یادتان باشد که در مالدیو تا می توانید از غذاهای محلی مردم مالدیو خوردن کنید، برنج مخصوص مالدیوی ها، خوراک آبزیان دریایی و به خصوص قارچ که اگر توانستید پیدا کنید که این هم جزو تجربه های فراموش نشدنی شما در کنار طبیعتی بی نظیر از مالدیو خواهد بود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.